P.O.Box 53
666 01 Tišnov
Tel., fax: 549 213 862
brno@rosomac.cz


O firmě RoSoMac
Firma Rosomac byla založena v roce 1991 jako veřejná obchodní společnost, od r. 1994 se transformovala na společnost s ručením omezeným. Jde tedy o poměrně novou českou firmu, navazující však na tradici rodinné firmy založené již v roce 1893, která se zabývala výrobou vápna a těžbou kamene.

Firma postupně rozšiřovala svůj sortiment a uváděla na trh nové vlastní výrobky. Dnes je její činnost zaměřena na dva výrobní programy: stavební hmoty a bytovou chemii.

Sortiment výrobního programu stavebních hmot je zaměřen na výrobu suchých maltových směsí, především typu spárovacích a lepicích tmelů a doplňkových výrobků. Produkce těchto hmot zaznamenává trvalý nárůst objemu výroby a prodeje, který lze doložit prodejním obratem 1415 t v roce 1999 a jeho zvýšením téměř na dvojnásobek, 2300 t, v roce 2001. K uvedenému nárůstu přispělo mj. i zahájení exportu výrobků do SR v r. 2000. Kromě těchto běžných výrobků je firma Rosomac v České republice jediným výrobcem suchých barytových stínicích směsí (omítka a betonový potěr) proti ionizujícímu záření produkovaným pod označením X-RAY STOP.

Firma průběžně zabezpečuje jakost svých výrobků a zároveň rozšiřuje sortiment na základě výsledků vlastního vývoje. Jednou z hlavních zásad je péče o zákazníky a uživatele svých výrobků, se kterými spolupracuje na řešení jejich aplikačních problémů a poskytuje jim bezplatné poradenství.

Na zvyšování obratu firmy se pozitivně podílejí každým rokem na trh uváděné nové výrobky, založené na vlastní technologii, využívající dlouhodobě ověřených surovin kombinovaných s netradičními průmyslovými surovinami, známými spíše jako průmyslové odpady.

Výrobky české firmy Rosomac představují produkci vysoké jakosti, splňující kritéria norem a požadavky praxe. Nacházejí tak stále širší uplatnění na trhu a získávají důvěru zákazníků.