P.O.Box 53
666 01 Tišnov
Tel., fax: 549 213 862
brno@rosomac.cz


Výrobky - stavební hmoty
     
 ADHEZOL 
    prohlášení o shodě
bezpečnostní list

Použití:
Nátěrová hmota určená ke zvýšení přídržnosti lepících tmelů a omítek k velmi hladkým podkladům, jakými jsou např. hladké betonové a sádrové prvky, umakart, staré kachličky apod.
 
Kvalita:
Vysoce hodnotná suchá směs z makromolekulárního disperzního pojiva, anorganického plniva, modifikovaná syntetickými přísadami. Prokazování shody výrobků je zajištěno TZÚS, s.p. Brno, AO č. 204.
 
Technické parametry:
přídržnost k podkladu:
Adhezol/umakart 0,9 MPa
Adhezol/sádrokarton 0,4 MPa
 
Podklad:
Podklad musí být dostatečně pevný, soudržný a staticky stabilizovaný, nesmí pružit. Mastné podklady např. v kuchyňských provozech, je nutné předem očistit běžnými odmašťovači, např. saponátovými.
 
Zpracování:
Potřebné množství Adhezolu se smíchá s vodou v poměru cca 3/4 litru vody na kilogram suché směsi. Po rozmíchání se upraví potřebné množství vody tak, aby vzniká suspenze měla konzistenci řídké kaše. Pro míchání se doporučuje použít spíše ploché nádoby, aby se omezila sedimentace plniva. Z téhož důvodu je nutné suspenzi Adhezolu během aplikace občas promíchat.
 
Adhezol se na připravený podklad nanáší štětcem nebo štětkou. Po 24 hodinách od nanesení Adhezolu je ošetřený podklad připraven pro nanášení další vrstvy tmelu či omítky.
 
Průměrná spotřeba:
0,2 až 0,3 kg/m2
 
Upozornění:
Adhezol rozmíchaný s vodou se doporučuje zpracovat nejdéle do 24 hodin.
Původní Adhezol v sypkém stavu je možno skladovat v suchém prostředí po dobu 5 let.
Práce se nesmí provádět za teplot podkladu i okolí nižších pod + 5°C.
Zákaz příměsí cizích látek.
 
Balení:
1 kg - PE sáčky, 1,5 kg - kbelík, 25 kg - pytle
 
ceny viz ceník